Op welke manier wordt NL mentaal steeds zieker gemaakt?

Volgens Carl Jung zijn we zelf onze ergste vijanden. Daardoor is het mogelijk dat de bevolking kan wegzakken, zoals op dit moment, in een massapsychose. Lees hoe regeringen erin slagen hun 'onderdanen' de meest krankzinnige dingen te laten doen.

Jung (1875 - 1961, Zwitsers psychiater en psycholoog) stelt dat geen honger, aardbevingen, microbes of kanker maar de mens zelf het grootste gevaar voor hem is. Er bestaat volgens de geleerde namelijk geen bescherming tegen psychische epidemieën zoals de massapsychose. Dit is een epidemie van krankzinnigheid die voorkomt wanneer een groot deel van de bevolking het zicht op de realiteit verliest en wegzakt in waanideeën. Voorbeelden van een dergelijke massapsychose zijn de Amerikaanse en Europese heksenjachten in de 16e en 17e eeuw en het totalitarisme van nazi-Duitsland met de jodenvervolging.

covid236

Tijdens een dergelijke psychose worden de mensen volgens de waarnemingen van Jung 'moreel en spiritueel inferieur'. Zij worden onredelijk, emotioneel en onbetrouwbaar. Daarbovenop pleegt het individu misdaden die hij nooit alleen zou hebben gedaan. Mensen die hieraan lijden zijn zich niet meer bewust van wat ze doen.

Dit is natuurlijk voer voor machthebbers en aanverwanten. Silvano Arieti  (Italiaans schrijver en psycho-analist) beschrijft op welke manier je een bevolking in een massapsychose kan laten terechtkomen. Daarvoor is nodig een paniekvloed van negatieve emoties op een bevolking die zwak en kwetsbaar is (gemaakt). De machthebber kan mensen in een dergelijke toestand krijgen door een reeks van dreigingen te organiseren die echt, ingebeeld of gefabriceerd zijn.

Denk aan de dreiging voor terroristen sinds 9/11, denk terug aan de reeks aanslagen van 'lone wolves' die op winkelend publiek inreden en waarbij de media vaak direct daarna wisten te melden wie erachter zat. En als klap op de vuurpijl de huidige coronacrisis, waarbij de overheid aales in het werk stelt de dreiging van het 'levensgevaarlijke virus' levendig te houden door daarvoor alle media van internet tot tv intensief in te zetten.

De machthebbers vinden dit blijkbaar niet voldoende, zij gaan een stap verder. Van Meerloo (1903 - 1976, Nederlands arts en psychoanalyticus) noemt dit menticide, waarbij de menselijke geest nog meer wordt gemanipuleerd.

Als je als totalitair leider de bevolking met jouw ideeën wil infecteren zodat ze deze zich eigen maken moet je de oude geest doden en een nieuwe creëren. Dit is dus menticide. Volgens Van Meerloo is dit een georganiseerd systeem van psychologische interventies en juridische perversie waarmee de leiders hun ideeën kunnen inprenten in de geesten van het volk.

De machtswellustelingen gaan als volgt te werk. Ze zaaien angst met herhaalde golven van terreur afgewisseld met perioden van rust. Elke golf van terreur creëert zijn effecten gemakkelijker dan de vorige golf. Het moreel zakt steeds dieper weg en iedere nieuwe propagandacampagne wordt sterker. Het bereikt een publiek dat in feite al 'opgewarmd' is.

De psychologische weerbaarheid van de mensen neemt na iedere ronde af. Daarnaast wordt er met allerlei tegenstrijdige berichten, leugens en irrationele berichten enorme verwarring gesticht. De bevolking is steeds minder in staat dit met een rationele geest te keren.

De grote leugen en monotoon herhaalde onzin heeft meer emotionele impact dan reden en logica. Terwijl mensen zoeken naar redelijke tegenargumenten tegen de eerste leugen, valt het regime al weer aan met een nieuwe.

Nooit eerder in de geschiedenis waren zoveel hulpmiddelen aanwezig om de samenleving te beïnvloeden. Smartphones, sociale media, televisie en internet samen met algoritmes waarmee de berichten razendsnel gecensureerd kunnen worden. Dit zorgt er allemaal voor dat de machthebbers de geest van de massa gemakkelijk kunnen aanvallen.

Naast angst aanjagen afwisselen met rustperiodes werkt het isoleren van mensen ook erg goed. Hiermee onderbreek je namelijk normale sociale interactie. Door isolatie zijn mensen nog gemakkelijker nieuwe gedachten en gedrag aan te leren.

Door de verslavende natuur van de genoemde hulpmiddelen onderwerpen mensen zich gemakkelijker aan de propaganda van de machthebbers. Van Meerloo geeft aan dat moderne technologie mensen leert de wereld die hij bekijkt voor lief te nemen. Hij besteedt geen tijd om zich terug te trekken en het te overdenken. De technologie lokt hem en dropt hem vervolgens. Geen rust, geen medicatie, geen reflectie, geen gesprek, de zintuigen worden voortdurend overladen met prikkels.

De mens leert niet meer de wereld in twijfel te trekken, het scherm geeft hem panklare antwoorden.

Een bevolking zal onder de aanvallen van menticide wegzakken in een toestand van hopeloosheid en kwetsbaarheid. De nooit eindigende stroom van propaganda verandert mensen die ooit in staat waren tot rationele gedachten in irrationele en chaotische wezens. De massa zal snakken naar een terugkeer naar een meer geordende wereld.

Dan kunnen de machthebbers de beslissende stap zetten. Ze kunnen een uitweg bieden en een terugkeer naar orde in hun wereld. Daar stellen ze dan wel tegenover dat de massa hun vrijheid moeten opgeven en de controle overdragen over alle aspecten van hun leven aan de heersende elite. De mensen zullen onderdanige en gehoorzame onderdanen moeten worden.

Hoe kunnen we totalitarisme voorkomen als een maatschappij de eerste stappen naar massapsychose heeft gezet (denk aan de onze)?
Kan dit nog worden voorkomen?

Volgens Jung is de eerste stap het terugbrengen van orde in het denken en door te leven op een manier die inspiratie geeft voor anderen om te volgen. Vervolgens door informatie te verspreiden die de propaganda tegenspreekt. De waarheid is uiterst krachtig.

Ook humor en het belachelijk maken van het bewind werkt, zeker omdat totalitaire regimes een gebrek aan humor hebben. Vaclav Havel, de voormalige president van Tsjechië, stelt voor om fysiek parallelle structuren te starten, zoals een organisatie, zaak, instelling of technologie binnen de totalitaire staat. Dus fysiek bevindt dit zich binnen de samenleving, maar moreel erbuiten. Een dergelijke tweede cultuur of parallelle samenleving fungeert dan als een enclave van vrijheid binnen  een totalitaire wereld.

Tot slot helpen ook acties door zoveel mogelijk mensen, omdat de heersers ook niet stil zitten en doorgaan met de uitrol van hun macht.

Daarnaast raad ik ieder aan zijn of haar mentale fitness op peil te houden. Een mogelijkheid daarvoor biedt de methode die ik beschrijf in 'Maak jezelf bestand tegen mind control'.

Volgens Thomas Paine is er ook een lichtpunt, want schrijft hij:"Tirannie, net als de hel, is niet eenvoudig te veroveren, we kunnen troost putten uit het feit dat des te harder het conflict is, des te glorieuzer de overwinning."

Met dank aan After Skool, bekijk hun video hier….

Ik denk dat je zelf aan de hand van de eigenschappen van massapsychose en menticide kan vaststellen in welke golf NL zit. Volgens mij zitten we in een tijdelijk dal, even geen of minder mondkapjes, ander halve meter afstand houden, tenzij je reist met het openbaar vervoer. Je merkt dat het regime een voorzichtig aanloopje neemt, hier en daar duiken weer wat 'virusvarianten' op. In diverse landen zoals Nieuw-Zeeland en Australië worden weer lockdowns ingesteld, als voorlopers van wat hier in het najaar gaat gebeuren. Dan gaan we natuurlijk de volgende golf weer in.

Rob Vellekoop, 18 augustus 2021

Post Views: 1.136

robvellekoop

© De lang mars

 

Reacties

Reageer hieronder!
Gast
donderdag 30 oktober 2025

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://detheorist.nl.tooljunkie.eu/

Inloggen

What's wrong with the world

Partner

Laatste bezoekers

Laatste bezoekers